Szpiegujemy pozycję, smsy i.. nasze życie

Dzisiejszy wpis nie będzie stricte techniczny jak to zwykle bywało. Chciałbym się za to zastanowić czy faktycznie tak dużo z nas potrzebuje… szpiegować? Sądząc po rosnącej popularności tej strony, wydaje mi się że tak i to coraz bardziej.

Kiedy otwierałem bloga, taki a nie inny temat wpadł czystym przypadkiem: akurat moi rodzice wyjeżdżali za granicę i chciałem mieć 100% pewności że w razie czego będę wiedział gdzie są. Gdyby się zgubili, zgubili telefon, zostali porwani, etc.. Wiecie jak jest. Poza tym wiadomości telewizyjne codziennie zasypują nas informacjami z nagłówków „wyjechał do pracy i zaginął”. Tym samym poszperałem, w polskim internecie nie było zbyt wiele informacji. Postanowiłem więc powoli tłumaczyć zagraniczne treści. Dziś zaś widzę że osoby które wchodzą na bloga wpisują w Google takie hasła jak „jak śledzić dziewczynę/chłopaka”, „kto śledzi mój telefon”, „śledznie sympatii”, itd.. Generalnie charakter tych wyszukań jest dosyć jednostronny.

Regularnie też dostaję od Was zapytania, w jaki sposób można śledzić daną osobę. Opisałem to już tutaj czy w tym wpisie. Kiedy pytacie o możliwość śledzenia wiadomości tekstowych, odsyłam Was do programu przechwytywanie sms który jest płatny ale działa. Kiedy jednak zaczynacie mnie pytać w jaki sposób włamać się do kamery telefonu… zaczynają opadać mi ręce. Dla ciekawskich: tak, jest to możliwe jeśli ktoś korzysta ze starszej wersji Androida. Nie powiem Wam jednak jak bo jest to po prostu mocno nieetyczne. Ludzie! Pohamujcie się czasami..

ostatnią rzeczą na którą chciałbym dziś zwrócić uwagę jest nie tyle moralna kwestia co podejście do pewnych rzeczy. Młodsze pokolenia które wychowywały się z telefon w ręku wiedzą że telefon jest przedłużeniem dłoni. Wiedzą też – przynajmniej w części – jakie zagrożenia z tego wynikają. Zastanawiam się jednak dlaczego tak oczywistym jest dla Was fakt iż podsłuchiwanie obcych (lub znajomych – zasadniczo nie ma to znaczenia) osób jest fair. To nie tylko niemoralne co po prostu chamskie! Ok, chcecie sprawdzić gdzie jest Wasze dziecko. Nie neguję tego. jednak jeśli chcecie wiedzieć co się u tego dziecka dzieje, po prostu je zapytajcie. To lepsze rozwiązanie niż próba podsłuchu czy śledzenia…

Leave a Comment