Do czego może się przydać namierzanie telefonu?

Olbrzymia popularność zróżnicowanych usług pozwalających na namierzanie telefonu powoli staje się faktem. Do choćby okazjonalnego korzystania z nich przyznaje się coraz większa grupa naszych rodaków, możemy przy tym zakładać, że namierzanie telefonu nie jest obce także wielu osobom, które deklarują coś zgoła przeciwnego mając świadomość, że nie są to usługi świadczące najlepiej o wzajemnym zaufaniu. Warto zatem zadać pytanie o, do czego może się przydać namierzanie telefonu.

Po pierwsze – chęć chronienia najbliższych

Osoby, które przyznają się do tego, że korzystają z usług polegających na lokalizacji telefonu zazwyczaj deklarują, że nie zależy im na zaspokojeniu własnej ciekawości, znacznie większe znaczenie ma bowiem w ich przypadku potrzeba chronienia najbliższych – właścicieli wspomnianych telefonów. Najczęściej mamy w takim przypadku do czynienia z rodzicami, którzy troszczą się o bezpieczeństwo swoich dzieci i nie można nie zgodzić się z tym, że tego rodzaju inwigilacja może przynieść spore korzyści. Telefony komórkowe posiadają dziś nawet kilkuletnie dzieci, a choć samo zjawisko często wywołuje niepokój, to, że dzieci niemal nie rozstają się z „komórkami”, może niejednokrotnie uchronić je przed tragedią. Dzięki usługom lokalizacyjnym można błyskawicznie ustalić, gdzie znajduje się dziecko i przyjść mu z pomocą, jeśli dzieje się mu coś złego. A przecież liczna zagrożeń, jakie czekają na maluchy nie jest wcale mała, a dziecięca naiwność może tylko je generować.

Po drugie – ciekawość

Nie przyznajemy się do tego zbyt chętnie, bardzo często okazuje się jednak, że lubimy mieć pewność, że osoby, które są z nami związane, nie okłamują nas. Z jednej strony wiemy, jak ważne dla każdego związku jest zaufanie, z drugiej jednak zdajemy sobie sprawę również z tego, że tak poważne problemy, jak choćby zdrada małżeńska potrafią być trzymane w ukryciu latami. Nikt nie chce być okłamywany, a usługa lokalizacyjna może sprawić, że ewentualne nieścisłości odpowiednio szybko wyjdą na jaw.

Tu jednak pojawia się pewien problem, nie od dziś wiadomo bowiem, że nie każda aplikacja, która ma pomagać w lokalizowaniu telefonu, jest tak samo skuteczna. Najbardziej wiarygodne są te, które oferują nam dostawcy usług telekomunikacyjnych. Firmy te muszą jednak działać w majestacie prawa, jeśli więc chcemy monitorować telefon męża, ten powinien wyrazić zgodę na taką inwigilację. Niestety, oznacza to, że należy podzielić się z nim swoimi podejrzeniami. Podobno nic tak nie służy związkom, jak szczera rozmowa, nie każdy chce jednak wyjść na osobę mającą obsesyjną potrzebę sprawowania nad wszystkim kontroli. Przed sformułowaniem oskarżeń, z których trudno się będzie wycofać warto więc zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście mają one uzasadnienie.

Po trzecie – wentyl bezpieczeństwa w przypadku kradzieży

Telefony komórkowe nadal postrzegane są jako dobra luksusowe i nie brakuje osób, które nie mają porów wówczas, gdy nadarza się okazja, aby połakomić się na cudzą własność. Dobra usługa lokalizacyjna w połączeniu z pewną nieostrożnością złodzieja może jednak przyczynić się do tego, że kradzież zakończy się niepowodzeniem. Namierzanie telefonu przydaje się też osobom zapominalskim, bardzo często okazuje się bowiem, że telefon wcale nie padł łupem złodzieja, ale leży w siedzibie naszej firmy i czeka tam spokojnie na nasz powrót do pracy.

 

Leave a Comment